Raduno dell Anno 2017

Raduno dell Anno neboli Klubová výstava roku je vůbec nejprestižnější akce pro Cane corso. Každý rok se jí účastní ti nejlepší jedinci plemene z celého světa a prezentují se významní chovatelé. Letos tomu nebylo jinak a i my jsme se rozhodli podpořit tuto akci svou účastí.

Náš chov letos významným způsobem na výstavách reprezentují Ch. Percy Atison a mladá naděje Willis Bruce Atison. Abychom dokázali, že se v našem chovu věnujeme nejenom budování typického exteriéru, ale i vyrovnaných povah, rozhodli jsme se oba naše jedince přihlásit i na zkoušku povahy, která probíhala den před výstavou.

Výstava i povahová zkouška CAL2 probíhala v krásném prostředí hotelu Fattoria la Principina v italském Grossetu. Zkouška CAL2 je pro cane corso v Itálii důležitý povahový test, bez kterého např. nemohou dostat titul šampiona Itálie. Letos bylo přihlášeno 35 psů a fen a nejen, že oba naši psi zkouškou bez zaváhání prošli, ale Willis Bruce Atison byl následně vyhlášen jako VÍTĚZ CAL2 2017!!!

Druhý den akce pokračovala výstavou, rozhodčími byli specialisté na plemeno pan R. Tavola a M. di Chicco – oba z Itálie. V obrovské konkurenci jsme se opět neztratili, oba naši psi získali známku Výborná a Willis Bruce navíc vyběhal i pořadí – skončil 3. ze 12ti psů ve své třídě!!!

Celou akci jsme si maximálně užili, zajímavé bylo navštívit Grosseto a okolní městečka po sezóně, bez návalu turistů jsme mohli sledovat úplně jinou atmosféru a bylo to moc příjemné prožití podzimního víkendu.