O nás

O nás - Atison

Jsme manželé Radka a Josef Koubíčkovi a jsme majitelé chovatelské stanice Atison, kterou jsme založili v roce 2005. Na této stránce bychom rádi napsali něco o sobě a filozofii našeho chovu.

Josef Koubíček se kynologii věnuje již od roku 1974. Zúčastnil se mnoha zkoušek z výkonu a závodů, jako zakládající člen ZKO Žižice a pozdější místopředseda jich také mnoho organizoval. Jako instruktor a poradce etolog se účastnil také několika výcvikových táborů. Je majitelem psího hotelu Mazlíček v Luníkově.

Radka Koubíčková se věnuje kynologii od roku 1989, má složeny nejvyšší zkoušky dle různých zkušebních řádů a to jak všestranných tak i speciálních (IPO3, SChH3, ZVV3, FH2, ZPO2, ZPS2 a další). Za největší úspěch ve výcviku považuje 3. místo na MR IPO.

V tuto chvíli bychom neměli zapomenout na třetího člena našeho týmu – dceru Lucii, která zdědila lásku ke psům a nyní již aktivně pomáhá při porodech a odchovu štěňat, složila několik zkoušek z výkonu a mj. byla na roční praxi v Anglii v chovatelské stanici Boleyn Cane Corso. Nyní studuje Kynologii na VŠ veterinární v Košicích.

o-nas-druhy-baner

Postupem času jsme stále více nabývali pocitu, že výcvik psů je sice moc krásná práce, ale její výsledky jsou velice krátkodobé. Přeorientování se na chov bylo tedy logickým pokračováním naší celoživotní vášně.

Chov nás skutečně naplňuje, zde máme pocit, že naše práce má trvalejší hodnotu a přináší radost nejen nám, ale i dalším lidem.

Není to rozhodně žádná procházka růžovým sadem, je to spíše věčný boj, tvrdá práce, neustálé sebevzdělávání a velká ekonomická zátěž.

Naše smečka žije v Luníkově

Pro naše psy jsme neváhali přestěhovat se dále od Prahy do malé vesničky Luníkov, abychom jim poskytli co neoptimálnější podmínky pro život, cestujeme na výstavy a setkání chovatelů po celé Evropě, abychom byli my i naše odchovy stále konfrontováni se světovou špičkou, a tím si udržujeme nadhled a dostatečnou míru sebekritiky. Jak se nám v chovu daří se můžete podívat v sekci Šampioni.

V našem chovu se nezaměřujeme na barvy, což je bohužel poslední dobou velký nešvar mezi chovateli, ale preferujeme skutečnou osobnost Cane corso, typický exteriér, bezproblémovou povahu a co nejlepší zdraví. Toho se snažíme dosáhnout přísnou selekcí fen použitých v chovu a přísným výběrem krycích psů.

Naše štěňátka jsou k dispozici skutečným zájemcům, které okouzlilo toto výjimečné plemeno stejně tak jako nás a kteří nelitují času seznámit se s námi a naší smečkou osobně.